O mně


Když jsem v novinařině začínala v roce 2003, tak jsem pomaličku prozkoumávala svět, kde je všechno potřeba teď a hned. Dělala jsem rešerše k rozhovorům a pozorovala šrumec v redakci. Nejdřív jsem se hrozně bála každodenní rutiny, ale nakonec jsem moc ráda, že jsem tři roky pracovala v deníkovém tempu. Napsat čtyři články, jet na rozhovor, nafotit, napsat a večer poslat do korektorny a druhý den zase nanovo. 

Zajímavé příběhy mě baví pořád, takže píšu externě pro celostátní redakce deníků a týdeníků, ale už se mnohem víc soustředím na něco jiného. Učím budoucí novináře, organizuji diskuze, přednášky, workshopy a konzultace, aby široká veřejnost pochopila, jak vlastně funguje novinářský mozek. 

Od roku 2011 jezdím pravidelně do Dánska. Původně kvůli příběhům pamětníkům, které jsem publikovala v knize Přátelství navzdory Hitlerovi. Postupně mě začalo zajímat, proč jsou Dánové prý nejšťastnější národ na světě? Baví mě dánská kultura i životní styl. Založila jsem internetový projekt Inspirace Dánskem a natáčím podcasty o této skandinávské zemi.  

Můj životopis a reference najdete na LinkedIn profilu.

Reference

Jak naši spolupráci hodnotí klienti a s čím vším jsem jim již pomohla?

Petra Přibylová

vedoucí Oddělení marketingové komunikace Českých center

„Judita Matyášová je dle mé dlouholeté zkušenosti profesionál s lidskou tváří a obrovskou empatií. Spolupracuji s Juditou více než 15 let. Potkaly jsme se při přípravě tematického vánočního článku a tehdy jsem poznala Juditino obrovské, až nakažlivé nadšení pro věci, na kterých pracuje. Potkávaly a potkáváme se v nejrůznějších situacích a projektech a vždy mne práce s ní baví a posune o kousek dále. Ukazuje mi, že svět médií má své zákonitosti a pokud je znáte, máte téměř vyhráno. Judito, těším se na každou další spolupráci i cennou radu!:-)“

Adam Podhola

zakladatel neziskové organizace Zachraň jídlo

„S Juditou jsem spolupracoval na několika projektech. Poprvé jsme se potkali, když měla workshop pro Nadaci O2, od které jsem získal podporu na můj komunitní projekt. Vždy se dokázala dobře ptát a šla ihned k jádru věci. Prošly jí pod rukama stovky studentů, kterým dokázala dobře poradit, jak napsat takovou tiskovou zprávu, aby si ji druhá strana se zájmem otevřela. Nedávno jsme spolupracovali na článku o naší neziskové organizaci Zachraň jídlo, který vyšel v týdeníku Vlasta. Judita přiblížila čtenářům, co děláme a dostala naše téma tam, kam by nás původně ani nenapadlo, že se může hodit."

Moje články

publikované v celostátních denících

Chcete se také dostat do médií?